wtorek, 28 maja 2013

Legendarny klawiszowiec

Ray Manzarek - współzałożyciel oraz klawiszowiec legendarnego zespołu The Doors, urodzony 12 lutego 1939 roku. Był wnukiem emigrantów z Polski.
Od najmłodszych lat Ray miał bliski kontakt z muzyką; od dziecka grał na pianinie. Duży wpływ na jego muzykę miały jazz i blues. Oprócz albumów wydanych z The Doors, Ray wydał także trzy solowe albumy.
Zmarł 20 maja bieżącego roku w wieku 74 lat, z powodu nowotworu.

Uznałam, że warto poświęcić mu choć tę jedną, krótką notkę, ponieważ on również w jakiś sposób zasłużył się w historii muzyki. R.I.P. Ray Manzarek


***

9 komentarzy:

 1. nigdy o nim nie słyszałam ale fajne ze o nim napisałaś bo mogłam go poznać.
  http://mybestmusic.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Oczywiście warto wspomnieć o tym muzyku. Zdecydowanie legenda i człowiek, który na pewno zasłużył się w historii muzyki.

  OdpowiedzUsuń
 3. a nie myślałaś może, żeby zrobić czasem jakąś notkę biograficzną poszczególnych muzyków? wiem, że piszesz recenzje, ale znajomość życia artystów pomaga zrozumieć ich muzykę. mogłyby to być nie biografie zespołów, jak u mnie, ale właśnie poszczególnych osobowości :) zapraszam na nowy wpis u mnie ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. The Doors znałam wcześniej, ale Raya poznałam dopiero gdy Marilyn Manson wrzucił kilka zdjęć z Rayem w dniu jego śmierci na swojego facebooka.

  Zapraszam na nową recenzję na blogu http://namuzowani.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 5. Nowa notka na blogu http://true-villain.blog.pl a w niej ogłoszenie wyników drugiej edycji konkursu "Poszukiwacze Pytań". Serdecznie zapraszam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Zapraszam na bloga http://mybestmusic.blog.pl/ gdzie pojawiło się nowe notowanie. Wejdż i zobacz najlepszą trójkę. Zagłosuj na kawałki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słucham tego zespołu, ale oczywiście kojarzę ;)

  Zapraszam na nową recenzję ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. The Doors zawsze byli dla mnie jednym z "tych legendarnych". Wprawdzie nie słucham ich bardzo często, jednak warto o nich pamiętać (a jeżeli ktoś ma polskie korzenie, to sprawa oczywista:)). Ważna notka! Ukłony za jej umieszczenie:)

  Zapraszam do siebie na nową recenzję - Goo Goo Dolls - Magnetic (premiera kilka dni temu) :)

  OdpowiedzUsuń