czwartek, 6 września 2012

Recenzja albumu Selah Sue "Selah Sue"


01. This World
02. Peace of Mind
03. Raggamuffin
04. Crazy Vibes
05. Black Part Love
06. Mommy
07. Explanations
08. Please
09. Summertime
10. Crazy Sufferin Style
11. Fyah Fyah
12. Just Because I Do

Selah Sue zadebiutowała w zeszłym roku. Słuchaczom (w tym mi) szczególnie przypadł do gustu utwór "This World", który został użyty w reklamie Kinder Bueno. I ta właśnie piosenka skusiła mnie, by sięgnąć po album "Selah Sue".

This World to bardzo przyjemna i urzekająca piosenka. Zaczyna się delikatnie i subtelnie, a przy refrenie przechodzi na troszkę wyższe tempo. Raggamuffin ma bardzo pozytywne brzmienie. Obie piosenki najbardziej zapadły mi w pamieć. Oczywiście cały album składa się z ciekawych kompozycji. Krążek ma swój własny kilmat, częściowo przez zjawiskowy głos Selah.
W Please Sue towarzyszy Cee-Lo Green. Wyszedł im przyjemny soulowy kawałek. Do żadnej piosenki nie mogę się przyczepić i trudno wybrać najgorszą, ale najbardziej spodobały mi się te energiczne utwory, w których jest jeszcze kilka instrumentów, nie tylko gitara akustyczna.
Skupiając się na artystce, Selah czaruje swoim - jak niektórzy mówią - jamajskim wokalem. Ma 23 lata, pochodzi z Belgii, a brzmi jak bardzo dojrzała soulowa wokalistka. Naprawdę warto zapoznać się z "Selah Sue".
Życzmy jej szczęścia w przyszłości i oby przy następnym krążku było dużo rozgłosu.
Moja ocena: 9/10.

6 komentarzy:

 1. 'Słuchaczom (w tym mi) szczególnie przypadł do gustu utwór "This World", który został użyty w reklamie Kinder Bueno. I ta właśnie piosenka skusiła mnie, by sięgnąć po album "Selah Sue".'
  Ze mną było tak samo :)
  Ogólnie uważam, że album jest przyjemny, ale nie powala. Oczywiście uwielbiam "This World", ale też "Peace of Mind" i "Raggamuffin". Przyjemnie słucha się "Just Because I Do". Nie przepadam natomiast za "Summertime".

  OdpowiedzUsuń
 2. Oo to ona śpiewa "This World"? Znam tylko ten jeden utwór i jest on naprawdę bardzo dobry :)

  OdpowiedzUsuń

 3. Uwielbiam <3 Selah ma bardzo oryginalny, ciekawy głos. Wprost kocham takie utwory jak "This world", "Just beacause I do", "Crazy vibes".

  Zapraszam na nowy post na The-Rockferry.blog.onet.pl

  OdpowiedzUsuń
 4. Nowa recenzja: "The Kick Inside" Kate Bush (fizzz-reviews.blogspot.com)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziewczyna ma świetny głos, jej płyta bardzo mi się podoba :)

  U mnie nowy post, zapraszam :)

  OdpowiedzUsuń